Venus Glass
سوالات متداول در
مورد انتخاب شیشه


چرا کار با شیشه های پوشش دار به دقت فوق العاده ای نیاز دارد؟


هنگام کار با شیشه های پوشش دار تا تبدیل آنها به شیشه دوجداره و یا شیشه مناسب سایر کارکردها در ساختمان ،به دقت فوق العاده ای نیاز است تا از هرگونه آسیب احتمالی به آنها پیشگیری شود . درعین حال آسیب های احتمالی ممکن است تا نصب کامل شیشه در ساختمان و ورود ساکنان آن قابل تشخیص نباشد . مراحل کار عبارتند از : انبارش ، برش ، شستشو ، عملیات حرارتی ، دو جداره سازی . از آنجا که پوشش شیشه های Coated در واقع لایه نازکی ازترکیبات فلز است ، باید توجه داشت که درصورت عدم دقت این پوشش به سادگی می تواند از سطح شیشه جدا شده ، یا درصورت انبارش نادرست ، اکسیده شده و زنگ بزند . فرآوری شیشه های پوشش دار تا محصول نهایی نیازمند کارحرفه ای دقیق است که نکات ظريف بسیاری درخود دارد . آن را به سازمانی کاردان بسپاريد . . . !

چرا باید شیشه های پوشش دار را سکوريت نمود؟


جذب مقدار زيادی از انرژی خورشیدی توسط شیشه های Low-E ،رنگی و رفلکس آنهارا در معرض خطر شوک حرارتی و شکست قرار می دهد . از این جهت در استانداردهاتوصیه شده است که از نوع سکوريت شده این شیشه ها که دارای مقاومت کافی در برابر شوک حرارتی هستند استفاده شود . در انتخاب شیشه مناسب برای پروژه خود از خدمات واحد مهندسی فروش ونوس شیشه استفاده نمائید .

اصطلاح خودکشی شیشه چیست؟


شكست خود به خودي يا خودكشي شيشه به شكست ظاهرا بدون علت شيشه هاي سكوريت اطلاق ميگردد . آسيب هاي ناشي ازضربه به سطح و لبه باعث شكست شيشه مي شود .در شيشه هاي سكوريت اگر ميزان آسيب زياد نباشد ، در اثر تنش هاي حرارتي و يا جريان باد ، اين آسيب در سطح شيشه گسترش مي يابد و منجر به شكست در زمان طولاني ( طي روزها و يا ماه ها ) و ظاهرا بدون علت مشخصي مي شود.

دلايل عمده خودكشي در شيشه هاي سكوريت عبارتند از :

1-   پريدگي شيشه در سطح و لبه ها
2-   خراشيدگي عميق
3-   تراشه هاي سخت جوشكاري
4-   تماس شيشه با فلز
5-   ناخالصي سولفيد نيكل در شيشه
6-   تنش هاي مكانيكي (نيروي باد ) و حرارتي

در حين فرآيند توليد شيشه ، ممكن است كه ناخالصي به مايع مذاب شيشه وارد شود. اكثر اين ناخالصي ها مشكل خاصي به وجود نمي آورند . فقط ممكن است به صورت ذرات خيلي ريز و يا كثيفي در داخل شيشه به چشم آيند. تقريبا 50 نوع ناخالصي در شيشه شناسائي شده است .

اندازه و تكرار پذيري مجاز اين ناخالصي ها در استاندارد تعريف شده و توليد كنندگان شيشه فلوت بايستي محصول خود را مطابق ضوابط استاندارد عرضه كنند. اين ناخالصي ها به غير از ناخالصي سولفيد نيكل بر كارآئي شيشه اثري ندارند .

ناخالصي سولفيد نيكل زماني به وجود مي آيد كه در محيط توليد، مواد حاوي نيكل مانند استينلس استيل وجود داشته باشد . در اين شرايط نيكل وارد شيشه مذاب شده و با گوگرد(كه به عنوان سوخت استفاده مي شود و يا درمحيط وجود دارد ) تركيب شده و تشكيل ناخالصي سولفيد نيكل مي دهد . در شيشه هاي معمولي ، اين ناخالصي بي ضرربوده و در كنار ديگر ناخالصي ها طبقه بندي مي شود.

در هنگام فرآيند سكوريت شيشه ، اين ناخالصي در شرايطي قرار مي گيرد كه به طور برگشت ناپذير ميل به انبساط پيدا مي كند. اگر سولفيد نيكل به وسيله مولكولهاي شيشه احاطه شده باشد و هيچ گونه حباب هوائي در مجاورت آن نباشد ، دراثر انبساط به مولکولهاي اطراف فشار مي آورد. در شيشه هاي سكوريت ،فرآيند حرارتي خود باعث نيروي فشاري در سطح مي شود و فشار ناشي از انبساط مولكولهاي سولفيد نيكل منجر به منجر به شكست خود به خودي شيشه مي شود. انبساط سولفيد نيكل رابطه مستقيمي با درجه حرارت سطح شيشه دارد. در مورد شيشه هائي كه براي مدت طولاني در معرض حرارت باشند ، خودكشي زودتر رخ مي دهد . حذف ناخالصي سولفيد نيكل در هنگام توليد شيشه عملا امكان پذير نيست اما توليد كنندگان معتبر شيشه درتلاشند تا اين ناخالصي را به حداقل برسانند.

باوجود رعایت دقیق کلیه موارد فنی مرتبط در فرآیند تولید شیشه های سکوريت بازهم احتمال بروزچنین شکستی در شیشه ، به میزان 8 در 1000 در 10 سال برآورد شده است. از این نظر توصیه می شود درانتخاب نوع و مکان نصب شیشه های سکوريت در ساختمان از خدمات واحد مهندسی فروش ونوس شیشه استفاده فرمائید .

دشواریهای فنی در تولید شیشه های سکوريت کدامند؟


فرآیند حرارتی که در طی آن شیشه سکوريت میشود، ظاهراً ساده اما در واقع بسیار پیچیده است. برای اجرای آن به شیوه صحیح و اصولی به دانش و تجهیزات مناسب نیاز است. این مساله به ويژه در مورد شیشه های رنگی ، رفلکس ، و Low-E اهمیت بیشتری می یابد که در آن ، شیشه میزان بیشتری از گرمای کوره را بخود جذب نموده و کنترل فرآیند را دشوار می سازد . اگر شیشه به درستی سکوريت نشود نه تنها موج دار شده و انتظارات ایمنی موردنیاز را پاسخگو نخواهد بود بلکه احتمال خودکشی آن نیز افزایش می یابد . در مورد شیشه های پوششدار ، فرآیند های نامناسب حرارتی می تواند منجر به از بین رفتن پوشش شیشه شود .

پدیده دی- لمینیشن در شیشه لمینیت چیست؟


یکی از مهمترين مراحل فرآیند تولید شیشه لمينيت ، تخلیه کامل حباب های هوااز میان لایه های شیشه و طلق است . اگر این امر بطور کامل و دقيق اجرا نشود ، به مرور زمان امکان جداشدن لایه های شیشه وطلق از یکدیگر وجود دارد . این فرآیند برگشت شیشه را Delamination نامیده و یکی از عیوبی است که در بلندمدت در محصول نهایی ظاهر می شود با دقت در فرآیند تولید میتوان از بروز این پدیده جلوگیری نمود.

لمینیت رزين چیست و به چه علت استفاده از آن منسوخ شده است؟


روش لمينیت نمودن شیشه با لایه های رزين ، روشی کم هزينه تر در تولید شیشه لمينیت میباشد . در این روش ، رزين مایع جايگزین لایه طلق PVB شده و لایه های مختلف شیشه به کمک مایع رزين به یکدیگر اتصال می یابد . در این فرایند تخلیه حباب های هوا امکان پذیر نمی باشد .

اشکالات عمده ای که طی سال های استفاده از این روش مشاهده شده عبارتند از :

» لمينیت رزين در مقابل امواج زلزله به روش استاندارد و تعریف شده فوق مقاومت ننموده و شیشه ای ایمن محسوب نمی شود .
» لمينیت رزين در مقابل اشعه ماورا بنفش چندان موثر عمل نمی کند .
» لمينیت رزين ایزولاسیون صوتی مناسبی در برابر اصوات ناخواسته بدست نمی دهد.
» رنگ شفاف اولیه رزين در طول زمان زرد می شود.

بعلت معایب فوق استفاده از این روش مدتهاست که در کشورهای آمريکايی و اروپایی منسوخ شده است .

برخی باورهای نادرست درباره شیشه های دوجداره:


اغلب خريداران شيشه دوجداره هنگام خريد شيشه بر اين نكته اصرار دارند كه آيا بين دو لايه شيشه گاز آرگون تزريق مي شود يا خير ؟ و حتي از شيوه چگونگي حصول اطمينان از تزريق گاز بين شيشه ها پرسيده مي شود . دو جداره كردن باعث افزايش ويژگي عايق بودن شيشه ها مي شود اما واقعيت اين است كه بر طبق مطالعات انجام شده وجود گاز آرگون در ميان دو لايه شيشه در مقايسه با هوا تنها باعث افزايش W/m²*K°  0.2 بر مقدار U-Value مي شود و بر ميزان ايزولاسيون صوتي نيز هيچ تاثيري ندارد. متاسفانه برخي از توليد كنندگان محترم نيز بر اين نگراني مشتريان دامن زده و وجود گاز آرگون را يكي از مزاياي مهم شيشه دوجداره بر مي شمارند .

نكته ديگري كه ذهن دست اندر كاران محترم بخش ساختمان را به خود مشغول كرده U-Value يا ضريب تبادل حرارتي شيشه هاست . مقدار گرمائي كه از طريق شيشه بين فضاي داخل و بيروني تبادل مي گردد بر طبق فرمول زير بدست مي آيد:
 RHG

مقدار كل گرمائي است كه از طريق شيشه رد و بدل مي شود.SC يا Shading Coefficient يا ضريب سايه روشن مقدار انرژي گرمائي است كه از طريق تابش وارد فضاي داخل مي شود. U-Value مقدار انرژي گرمائي است كه به شيوه رسانش به فضاي داخل وارد و يا از آن خارج مي گردد. . فرمول بالا بيانگر نقش بالا و بسيار مهم SC بر عملكرد ايزولاسيون حرارتي شيشه هاي دو جداره در مقايسه با U-Value است. براي رسيدن به SC پائين بايستي پوششهاي خاص بر سطح شيشه اعمال شود . همچنين رنگ شيشه ها نيز بر اين كميت تاثير مستقيم دارند. شيشه هاي سبز پائين ترين SC را دارند.

وجود خلاء در حد فاصل جداره ها :
باوری نادرست که ار نظر علمی هم ممکن نیست . زيرا تفاوت فشار گاز بین دوجداره وفضای بیرون موجب تاب برداشتن شیشه می شود، همچنین اگر فشار گاز بین دو شیشه از فشار هوای بیرون بیشتر باشد نیز، شیشه تاب برمیدارد .

اگر گاز آرگون مابین جداره ها تزريق شود ،در سطح شیشه عرق به وجود نمی آید :
تاثیر واقعی گاز آرگون کاهش اتلاف انرژی از طريق رسانش است .زيرا ضريب انتقال حرارتی گازهای خنثی و سنگین تر از هوا ، پائین تر است . بنابراین انتقال حرارت در چنین شیشه دو جداره ای کمتراست .بطور کلی با دوجداره کردن اصولی و استفاده از چسب های اولیه و ثانويه به صورت اتوماتیک که امکان نفوذ هوا را به محفظه بین دوجداره سد کند ، احتمال تعرق شیشه دوجداره فوق العاده ضعیف می شود . شاید منشاء این باور را بتوان به تولیدات کارگاهی دستی نسبت داد که عموما در آن ها امکان دوجداره سازی به شیوه اصولی و تزريق گاز های خنثی و آب بندی مناسب وجود ندارد . در واقع آنچه که موجب میشود در شیشه های دو جداره ای که به صورت اتوماتیک تولید میشود تعرق در سطح شیشه صورت نگیرد وجود مواد رطوبت گیری است که درون Spacer یا فاصله انداز قرار دارد. امکان استفاده از مواد رطوبتگیر در شیشههای دوجداره ای که به صورت دستی تولید میشود، وجود ندارد. همچنین آب بندی کامل شیشه نیز به صورت دستی میسر نمیباشد.


Copyright © 2017 Venus Glass Co. All Rights Reserved